Skontaktuj się z nami - Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

Kurs ADR klasa 7

Zajęcia: 1 dzień
Miejsce: Gliwice, ul. ul. Bojkowska 43C
Cena: 400 zł *
Czas trwania: min. 8 godzin lekcyjnych
Wymagania: 21 lat, prawo jazdy, uprawnienia ADR podstawowe

W cenie egzamin państwowy bezpośrednio po szkoleniu, próbne testy egzaminacyjne online oraz napoje.

Kurs ADR w zakresie przewozu drogowego materiałów promieniotwórczych klasy 7 przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs ADR podstawowy.

Czego dowiesz się na kursie ADR klasa 7 (promieniotwórcze)? Program ramowy kursu ADR klasa 7 obejmuje zagadnienia związane z informacjami o specyficznych zagrożeniach związanych z promieniowaniem jonizującym, szczególnych wymaganiach dotyczących pakowania, manipulowania, ładowania razem materiałów promieniotwórczych. Na kursie ADR klasa 7 dowiesz się również o specyficznych wymogach w zakresie oznakowania pojazdów tablicami barwy pomarańczowej oraz umieszczaniu znaków i nalepek.  Na naszym szkoleniu ADR klasa 7 nauczysz się jak postępować w razie wypadku z materiałem promieniotwórczym.

Kurs kończy się egzaminem składającym się z 15 pytań testowych. Pozytywny wynik egzaminu otrzymuje się przy minimum 10 poprawnych odpowiedziach. Egzamin po kursie ADR klasa 7 (promieniotwórcze) trwa maksymalnie 30 minut. 

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje zaświadczenie ADR uprawniające do przewozu materiałów promieniotwórczych klasy 7. Zaświadczenie ADR wydawane jest w języku polskim i angielskim na okres 5 lat. Obowiązuje we wszystkich krajach objętych Umową ADR. Uprawnienia zdobyte po kursie ADR klasa 7 promieniotwórcze są szczególnie pożądane przy przewozie urządzeń do badań nieniszczących, radiofarmacetyków. 

Na naszych zajęciach kierowcy zapoznają się z przygotowaniem do transportu i prowadzeniem pojazdów z materiałami niebezpiecznymi klasy 7 czyli promieniotwórczymi. Podczas zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę na temat odpowiedniego oznakowania ładunku i zagwarantowania odpowiednich warunków do przewozu takich materiałów.

Na kursy zapraszamy osoby zainteresowane z całego Śląska, a także kierowców z innych regionów kraju. Zapewniamy wszystkim uczestnikom dostęp do materiałów dydaktycznych oraz udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonego instruktora.
*cena przy min. 2 uczestnikach.

Zainteresowany odbyciem kursu ADR dla kierowcy? Zadzwoń do nas +48605237237
Sprawdź najbliższe terminy kursu ADR w naszym TERMINARZU!